Дома Тагови краставици

Таг: краставици

КРАСТАВИЦИТЕ ЌЕ РАСТАТ КАКО ЛУДИ: Се удвојува приносот, многу е исплатливо

Начинот за одгледување на краставици е познат веќе со години наназад. Обично се одгледуваат во стакленици или пластеници наменети за одгледување на разни култури. Во...

Сок кој намалува 7 килограми за 3 седмици, а се пие...

Краставиците е едногодишно зелјесто растение со зелени, долги месести плодови. Плодот многу се употребува во исхраната кај нас, но се користи и како додаток...

Ефикасно и практично одгледување на краставици во буре: Одлична идеја за...

Сопствениците на мали парцели секогаш мака мачат: Како на помало парче земја да посадат различен зеленчук и овошје, а да имаат добар принос. За среќа,...

Подобра салата во живот не сум пробала а готова е за...

Ова го пробав на еден роденден и одлично е со краставички. Потребни состојки: 3-4 поголеми краставици, 1 јогурт, 2-3 големи лажици милерам или павлака, 3-4 големи лажици сечкани зачини...