Дома Тагови корона вирус

Таг: корона вирус

Нов симптом на корона вирус, се јавува кај младите, а докторите...

Обратете внимание. Наглиот престанок на осетот за мирис, познат како аносмија, се појавил кај неколку пациенти кои имале многу благи симптоми, а тестот им бил...

Докторка заболена од корона вирусот, сама се излекувала дома, користела 3...

Во светот од корона вирусот досега умреа 14.441 луѓе, а се излекувале 96.958 лица. Една од оздравените е и докторката Клер Герада која за...

Доктор Никола е вистински херој во Италија, а еве како изгледа...

Она што се случува во Италија е навистина потресно, а докторите, медицинските сестри и целиот медицински персонал херојски и пожртвувано се борат за да...

Вака изгледа лицето на медицинската сестра од Италија: “Го молам секој...

Нејзината објава ја лајкуваа повеќе од 600 000 луѓе. Алесија Бонари (23), медицинска сестра од Милано која работи во болницата Гросето, на Инстаграм објави селфи...

Колку долго корона вирусот може да живее на површините и како...

Кога станува збор за корона вирусот, изгледа дека добрата хигиена е најдобрата одбрана. Доказите велат дека корона вирусот главно се шири преку респираторни капки кои...

Кога ќе биде готова вакцината за коронавирусот и дали е пронајден...

Лекарите од Банкок пред извесно време соопштија дека пронашле нов третман со кој дошло до значително подобрување на здравствената состојба кај неколку пациенти заразени...

Важна информација за коронавирусот која се споделува на социјалните мрежи низ...

Циркуларна порака која се споделува по мејлови и сите социјални мрежи. Не е познат изворот на оваа порака, а за читателите на НМД го...

Препораки од Клиниката Жан Митрев за заштита од новиот КОРОНАВИРУС: Не...

Еволуцијата на коронавирусите и како да се заштитиме од нив Како се појави овој вирус? Во последниве денови до сите нас стигнаа информациите за неодамнешните случаи...

Што се случува со телото кога ќе го нападне КОРОНАВИРУС: Ова...

Започнува како настинка, а потоа следува хорор… Од 7 јануари кога се појави коронавирусот во Кина, бројот на починати секојдневно расте. Вирусот во еден миг...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"