Дома Тагови компир со мелено месо

Таг: компир со мелено месо

КОМПИР СО МЕЛЕНО МЕСО на малку поинаков начин, ќе ви се...

Потребни состојки: 700 г компир +- 500 г мелено месо 1 главица кромид 2 чешниња лук 1 лажица сув мешан зачин (вегета) 500 г фета сирење (или домашно сирење) 300 мл...

Компир со мелено месо: феноменален ручек за 30 минути!

Потребни состојки: 500 г компир 350 г мелено месо 1 главица кромид 1 морков 2 црвени пиперки (150 г) 500 мл врела вода 200 г пасирани домати 50 мл павлака за готвење зачини:вегета,...

Компир со мелено месо, го пробав за првпат и се воодушевив

Многу вкусно јадење, едноставно се приготвува и не одзема премногу време, се пече за еден час. Потребни состојки: 1 ½ кг исчистен компир ½ кг мелено месо 50...