Дома Тагови колачи за посна слава

Таг: колачи за посна слава

ПОСНИ ШТАНГЛИЧКИ СО ОРЕВИ: Овој фил е идеален за помеѓу...

Овие штанглички се многу слични на омилениот гријаж: карамелизиран шеќер, мед и ореви помеѓу две обланди. Многу се вкусни и идеални за посни слави,...

ПОСНА ТРПЕЗА ЗА СВЕТИ НИКОЛА: најубавите рецепти за предјадење, главно јадење...

За неколку дена се прославува еден од најголемите православни празници, Св. Никола. Ако досега сте немале време да подготвите вкусни посни предјадења и главни...

ШЕСТ ПОСНИ ОБЛАНДИ: Брзи рецепти, одличен вкус, можете да правите и...

РЕЦЕПТ 1: Посни двобојни обланди со чоколадо, бисквити и ореви - Едноставни за подготовка, неодолив вкус, а може да се приготвуваат во посна и...

10 ПОСНИ СИТНИ КОЛАЧИ: Предлог кој не можете да го одбиете...

Од нашата архива составивме список од 10 рецети за посни ситни колачи кои брзо и едноставно се приготвуваат, погодни за слави и денови во...