Дома Тагови колачи со кокос

Таг: колачи со кокос

Од смеса за палачинки се пече голема кора, па се сече...

Нема некој што не обожава да јаде палачинки, а овие колачиња се направени од истата смеса. Меки како памук, се топат во устата, при...

МЕКИ МАФИНИ СО КОКОС И ОРЕВИ: Филот се впива во кората,...

Ако ги сакате „pycките капи“ тогаш дефинитивно овие колачи ќе ги обожавате. Евтини се и многу лесно и едноставно се приготвуваат. Може да ги...

ИЗМЕШАЈ, ИЗЛЕЈ И ИСПЕЧИ: Излегуваат многу колачиња и имаат вкус на...

Овие колачиња може да ги направите во секое време кога ќе ви се пријаде нешто благо. Многу се вкусни, а јас често практикувам да...

КОЛАЧИ СО КОКОС БЕЗ ПЕЧЕЊЕ – 3 СОСТОЈКИ: Готови се за...

Доколку сте љубители на кокосот и баунти чоколатцата, тогаш сигурно ќе ги обожавате овие домашно приготвени колачи кои се прават за помалку од 10...

Сочни парени колачи со кокос: Никој не може да им одолее

Вкусни, сочни се топат во уста. Никој не може да им одолее. Ќе ви претставиме два рецепти, а вториот е според охридски рецепти. Во...

Колачиња “Кокосов орев” – големи декоративни топки кои се сечат, полнети...

КОКОСОВ ОРЕВ: вкусен и декоративен на сите им се допаѓа – Прекрасни големи топчиња полнети со суви смокви и ореви, со вкус на „рафаело“....

Шеќерпаре со едно јајце и кокос, сочни и вкусни, се топат...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти – Шеќерпаре со едно јајце Вкусни старински колачи за сите љубители на шербетните колачи – лесен и...

Кокос колачиња полнети со чоколадо, брзо се готови и излегуваат многу

Многу вкусни, сочни колачиња. Потребни состојки: 500 мл пиво 200 мл масло 100 г кокос 750 г брашно 1 прашок за печиво за полнење: 100 г ситно рендано чоколадо за сируп: 700 г шеќер 700...