Дома Тагови колач

Таг: колач

Ролат со банани и бисквити (посен), лесно се прави за 15...

I РЕЦЕПТ - Посен ролат со банани и бисквити, лесно се прави за само 15 минути е готов и количински го има доста. Многу...

15 МИНУТЕН КОЛАЧ СО ПРАСКИ

Освежителен летен колач кој се топи во уста. Потребни состојки: 300 г бисквити, 1 кг праски, излупени и без семки, 2 пудинг од ванила, 500 мл вода, 7 лажици шеќер, 250...

Еве зошто е хит овој колач и речиси секој го направи:...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 8 белки 70 г шеќер 150 г мелен мак 50 г кокос 50 г мелени бадеми 1 лажица (15 г) пченкарен густин (скроб) 2 лажици прашок за печиво + 150...

Вкусен колач – сè по ДВА, едноставно а вкусно!

Нешто вкусно а едноставно Потребни состојки: 2 јајца 200 г шеќер 200 мл масло 200 мл млеко 200 г мелени ореви 200 г гриз 200 г брашно 2 рендани јаболка 1 прашок за печиво 1...

ЈАФА КОЛАЧ се приготвува во ДВА чекори

Потребни состојки: 2 јајца 12 лажици шеќер 12 лажици млеко 10 лажици масло 15 лажици брашно 1 прашок за печиво За фил: 4 лажици џем од кајсии 1 поголем замрзнат портокал 4 лажици млеко 2...

Без јајца и маргарин: светски познатата торта Тирамису приготвена на наједноставен...

Проверете зошто толку е популарна! Потребни состојки: 250 мл слатка павлака 500 г маскарпоне 100 г шеќер во прав 1 ванилин шеќер Неколку капки лимонов сок 250 мл ладно кафе Малку амарето...

Чудо од 1 јајце: колач за кој сите го бараат рецептот-готов...

Ако започнете со прелистување на старите готвачи на вашите мајки, сигурно ќе наидете на овој звучен наслов „Чудо од едно јајце“. Популарниот колач на нашите...

Чоколаден колач кој ми го изедоа за 5 минути, не успеав...

Потребни состојки: 120 г путер 2 јајца 8 лажици шеќер 4 реда чоколадо 200 г мелени ореви Малку рендано мускантно оревче 200 мл млеко 8 лажици брашно 1 прашок за печиво За крем: 500 мл...

Неверојатен колач без брашно: вкус кој ќе ве остави без зборови!...

Фантастичен колач кој може да послужи како торта, сите ќе ви бараат уште едно парче. Потребни состојки: 3 јајца 200 г шеќер 50 г рендано чоколадо 250-300 г какао крем 50...

Лажна Унгарка готова е за 20 минути

Достојна замена – царица на домашните колачи... Потребни состојки: 800 мл вода 5 лажици шеќер 200 г чоколадо за готвење 1 маргарин/путер (250 г) 1 кг бисквити (спорт кекси) За глазура: 500...