Дома Тагови колач

Таг: колач

БРЗ КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Без брашно и јајца, а...

БРЗ КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Без брашно и јајца, а не треба ни рерна да вклучите. Едноставна торта со јаболка без печење ќе...

БРЗ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА: Најсочен и најкремаст, се прави од...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА: Ова е најкремастиот колач што некогаш сум го пробала, а се прави од обични состојки. За Аурора ова е најсочниот...

НАЈУБАВИОТ ОВОШЕН КОЛАЧ: Се прави низ цела година, за половина час...

НАЈУБАВИОТ ОВОШЕН КОЛАЧ: Се прави низ цела година, за половина час е готов! Рецептот е лесен и едноставен, а колачот се приготвува од состојки...

СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Совршено кремасти коцки од кокос и чоколадо

СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Совршено кремасти коцки од кокос и чоколадо. Фантастичната комбинација на чоколадо и кокос е она што го прави овој колач...

НАЈУБАВИОТ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ГРИЗ: Најкремастиот десерт без печење

НАЈУБАВИОТ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ГРИЗ: Најкремастиот десерт без печење. Чоколадната торта со гриз ќе ве освои уште од првиот залак. Совршената комбинација од чоколадо,...

КОЛАЧ СО ЧОКОЛАДА И ЈАГОДИ: Неодолив десерт за кој сите ќе...

КОЛАЧ СО ЧОКОЛАДА И ЈАГОДИ (или малини, вишни...): Неодолив десерт за кој сите ќе ви го побараат рецептот. Ќе се вљубите во колачот со...

СОЧЕН ГРИЗ КОЛАЧ: Без миксер, брзо и лесно! Се мери со...

СОЧЕН ГРИЗ КОЛАЧ: Без миксер, брзо и лесно! Се мери со чаша...Потребни ви се само 5 минути за да го подготвите овој колач, без...

ЕВТИН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Без миксер, за 5 минути...

ЕВТИН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Без миксер, за 5 минути се меша, па се пече, а децата стојат покрај шпорет иј чекаат... Кога...

Пита со јаболка која се топи во уста! За 5 минути...

Пита со јаболка која се топи во уста! За 5 минути – брзо, едноставно и многу вкусно. Запишете си го овој рецепт и пригответе...

Торта за 5 минути! Одлична комбинација од чоколадо и бисквити –...

Торта за 5 минути! Одлична комбинација од чоколадо и бисквити - Ќе ја правите секој ден. Се приготвува многу лесно, од само неколку состојки...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"