Дома Тагови колач со сок од портокал

Таг: колач со сок од портокал

КОЛАЧ „НИНА“ – Го нареков по ќерка ми, врвен колач прелиен...

Кога го најдов овој рецепт, не го знаев името на овој колач и уште не го знам вистинскиот назив. Само имав слика во телефонот...

БРЗ, ЕВТИН, СОЧЕН: Прелиен колач со сок, премачкан со џем и...

Посните оранж коцки ги испробав на слава и веднаш го побарав рецептот. Ги правев за мојата слава и во овој рецепт на Божиновски се...

Сочен колач со прелив од портокал, гриз, ореви и суво грозје:...

Потребни состојки: 3 јајца 200 мл јогурт 10 лажица гриз 10 лажици брашно 5 лажици шеќер во тестото 200 г шеќер во сирупот 1 ванилин шеќер 100 г суво грозје 50 мл масло 1...