Потребни состојки:

3 јајца

200 мл јогурт

10 лажица гриз

10 лажици брашно

5 лажици шеќер во тестото

200 г шеќер во сирупот

1 ванилин шеќер

100 г суво грозје

50 мл масло

1 прашок за печиво

100 г мелени ореви

1 портокал – сок и портокал

Деталите погледнете ги во видеото: