Дома Тагови колач со кокос и крем од жолчки

Таг: колач со кокос и крем од жолчки

Баунти штангли, колач со многу кокос, за сите љубители на овој...

Фото и рецепт: Маја Потребни состојки: 300 г брашно 150 г шеќер 100 г маргарин/путер 2 жолчки 1 лажица какао ½ прашок за печиво малку кисела павлака или млеко За прв фил: 6 белки 150...

Баунти штангли – вкусни колачи со многу кокос кои се топат...

За сите љубители на кокосот – ова се одлични колачи! Потребни состојки: 300 г брашно, 150 г шеќер, 100 г маргарин или путер, 2 жолчки, 1 лажица какао, ½ прашок за...

РАФАЕЛО КОЦКИ – многу се вкусни и лесно се прават! Готови...

Многу лесен колач, целиот е кремаст, се топи во уста. Потребни состојки: 8 јајца, 8 лажици шеќер, малку прашок за печиво и 200 г кокосово брашно. За крем: 8 жолчки, 8...