Дома Тагови колач со јаболка и бисквити

Таг: колач со јаболка и бисквити

Феноменално необичен колач со јаболка и кекси, без печење – ова...

Рецепт и видео презентација на Том Филос: Колач со јаболка и кекси, според рецептот на Ѓорѓе Давид. Брз, лесен и едноставен рецепт за торта со...

Многу сочен колач со јаболка, пудинг од ванила и бисквити –...

Колачот е толку сочен што се топи во уста, има многу убав вкус, пробајте го. Потребни состојки: 1 кг јаболка 200 г шеќер 2 пудинг од ванила 600 мл...

Најмекиот колач со јаболка и бисквити – готов за 30 минути

Ова е најмекиот колач со јаболка и бисквити кој ќе го направите за многу кратко време, а ќе уживате во секој негов залак. Потребни состојки: 600...