Дома Тагови колач со банани

Таг: колач со банани

БАНАНА КОЛАЧ: Во неколку слоја вкусен крем, а без масло...

Ако ви се јаде некој лесен и освежителен колач од кој нема да се „онеcвестите“ зашто има премногу благ и масен крем, тогаш ова...

Ако имате банани, не пропуштајте го овој рецепт и направете КРЕМАСТ-КАРАМЕЛ...

Ова е многу вкусен колач, целиот кремаст со богат вкус на банани и домашен карамел, за мене еден посебен вкус, мора да признаам..Рецептот неодамна...

БАНАНА ФАНТАЗИЈА: Совршено кремаста комбинација, лесна и брза подготовка

Комбинацијата од банани и ладен пудинг од ванила е секогаш одлична и добредојдена. Ова е еден стар рецепт од нашите баби, па некаде може...

Рецепти со банани: Колачи без печење, смесата е готова за 15...

Кога се мислите што да им направите за послужување на ненајавените гости, овие два рецепти се многу едноставни и се подготвуваат од минимални намирници,...

Ако имате овес и 2 банани, направете го овој вкусен колач...

Доколку сакате да се засладите со нешто вкусно, а тоа сепак да биде здраво и да не влијае на вашите килогpaми, тогаш ова е...

Не верував дека од толку евтини состојки може да се направи...

Ако имате дома три банани и една рака ореви, не чекајте и направете го овој превкусен колач, нема да се покаете. Сите останати состојки...

Брзински колач со потемнети банани: колку едноставен, а совршен, сè јаде...

Често ни се случува во куќата да ни останат банани кои останале малку подолго и потемнеле на некои делови, кои никој не сака да...

КОЛАЧ ЗА ЗДРАВО СРЦЕ И МОЗОК – БЕЗ ШЕЌЕР И БЕЗ...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Како и секогаш, така и денес сакам да ви откријам еден многу вкусен рецепт за здрав...

Јогуртна торта која се топи во уста, готова е за 10...

I РЕЦЕПТ – Јогуртна торта со бисквити, без печење – за 10 минути готова. Брза и вкусна торта со јогурт, од неколку состојки, готова...

КОЛАЧ СО БАНАНИ И КАРАМЕЛ: Доволно е еднаш да го пробате...

Ова е многу вкусен колач, целиот кремаст со богат вкус на банани и карамел, за мене еден посебен вкус, мора да признам... Рецептот неодамна...