Дома Тагови кокос бомбици

Таг: кокос бомбици

БОМБИЦИ ЗА 10 МИНУТИ: Ако имате малку јаболка и ореви направете...

Овие бомбици се многу вкусни, лесни за правење и готови за многу брзо време. Не ви требаат многу состојки, а во вкусот ќе уживате....

РАФАЕЛО КОЦКИ ЗА 20 МИНУТИ: Толку вкусни и лесни, се топат...

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

ПОДОБРИ ОД РАФАЕЛО – кокос колачиња готови за 20 минути

Потребни состојки: 340 г брашно 270 г путер / маргарин 200 г шеќер 150 г кокос 1 јајце 50 г чоколадо за готвење 1 лажичка масло Малку шеќер во прав Малку бонбончиња или...