Дома Тагови кох

Таг: кох

Кох, сочен колач од 5 состојки, според рецептот на баба ми:...

Овој рецепт е посветен на другарка ми која обожува кох…Автор на рецептот: Снежана БГ. Колачот е многу сочен и вкусен, се приготвува едноставно, како...

Прав, старински КОХ од гриз, најдобриот и најлесниот рецепт

Ова е правиот, страински рецепт за кох, кој многу е едноставен и лесен за приготвување. Одличен за разладување во јуни. Потребни состојки: 3 цели јајца 5 лажици...

Чоколаден кох – се топи во уста, сочен, мек и вкусен

Можете да прочитате два начини за приготвување на овој вкусен десерт кој буквално се топи во уста со својот неодолив вкус на чоколадо. За...

КОХ со јајца и гриз, прелиен со млеко – сочно, вкусно,...

Овој рецепт не е тежок за приготвување и не одзема многу време. Превкусен е секој го сака. Фото и рецепт: Вера Георгиева Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици...

КОХ – има многу рецепти, ама јас имам една мала тајна...

Вистинска летна кралица! Потребни состојки: 10 јајца 10 лажици шеќер 6 лажици ситен пченичен гриз 4 лажици меко брашно тип 400 За прелив: 2 литри млеко 10 лажици шеќер 1 ванилин шеќер Постапка: Ако јајцата...

Домашен КОХ, вкусен сочен колач кој потсетува на среќното детство –...

Фото и рецепт: Ksenija Veljkovic Потребни состојки: 5-6 јајца 5-6 лажици шеќер 10-12 лажици гриз 2-3 лажици брашно ½ лажиче прашок за печиво *количините одредете ги сами (5 јајца со 5...

Старински рецепт за едноставен, сочен и вкусен кох од гриз

Колач со гриз, потопен во млеко, се топи во уста! Потребни состојки: 8 јајца 8 лажици шеќер 6 лажици гриз 4 лажици брашно За прелевање: 1 литар млеко 6 лажици шеќер 2 кесички...