Дома Тагови кох

Таг: кох

КОХ СО ЧОКОЛАДНО МЛЕКО: Неверојатно сочен – не знаеме дали е...

Кохот е еден од омилените сочни колачи кои можат да се јадат убаво изладени, но и веднаш штом се извадат од рерна, додека се...

ТУРСКИ КОХ СО ОРЕВИ: Сочен и многу вкусен, се топи во...

Ова е еден од оние безвремени колачи кои ги приготвуваат и обожаваат сите генерации. Со текот на годините е добиена и верзијата на македонскиот...

КОХ СО ЧОКОЛАДНО МЛЕКО ОД 5 СОСТОЈКИ: Изедовме половина тепсија од...

Кохот е колач кој лесно се подготвува, а овојпат испробајте ја и чоколадната верзија според рецептот на Јелена. Ова е многу едноставен десерт кој...

ПОВКУСЕН ОД КЛАСИЧНИОТ: Кох со гриз и какао, вкусен и мирисен,...

Иако голем број од познатите ресторани ширум Балканот неодамна нудат еден деликатес наречен „кох“, искусните „хедонисти“ знаат дека овој десерт е всушност јужноамериканска торта...

Ако имате јајца, млеко и гриз – направете сочен и мирисен...

Постојат повеќе рецепти за подготовка на овој старински колач, а овојпат добивме нов рецепт кој се состои само од пет состојки и не содржи...

КОХ ОД 5 СОСТОЈКИ ПО ОРИГИНАЛЕН РЕЦЕПТ: Секој залак-уживанција

Постојат повеќе рецепти за подготовка на овој старински колач, а овојпат добивме нов рецепт кој се состои само од пет состојки и не содржи...

НАЈСОЧНИОТ КОХ ДОСЕГА – Овој мора да го направите: Брзо и...

Овој кох мора да го испробате. Направете го, нема да се покаете. Од сите рецепти досега, ова е најсочниот. Брзо и едноставно се приготвува,...

Ова е најсочниот кох досега: брзо и едноставно се приготвува, а...

Овој кох мора да го испробате. Направете го, нема да се покаете. Од сите рецепти досега, ова е најсочниот. Брзо и едноставно се приготвува,...

Пробајте нешто ново: старински кох од гриз во две бои –...

Едноставно и брзо се приготвува, а ќе видите дека вашите домашни веднаш ќе го изедат и ќе побараат повторно да им правите. Кох е...

КОХ: Најубавиот колач со гриз, прелиен со млеко – евтин, сочен...

Кога треба да направите некој колач на брзина, а да има проверено добар вкус, тогаш кохот е вистинскиот избор. Кох е колач кој се...