Дома Тагови кнедли од компир

Таг: кнедли од компир

КНЕДЛИ ОД КОМПИР ПОЛНЕТИ СО МЕСО: Сите бараат барем две порции...

Солените кнедли од компир се еднакво вкусни како и оние слатките, а после овој рецепт ќе се уверите во тоа. Кнедлите се направени со...

КНЕДЛИ ОД КОМПИР (посно на вода)

Потребни состојки: 500 г компир 500 г брашно Презла Сол Постапка: Половина килограм компир ставете го да се вари неизлупен. Сварениот компир излупете го, испасирајте го, посолете го и замесете...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"