Дома Тагови кикирики

Таг: кикирики

НАЈБРЗИОТ КОЛАЧ НА СВЕТОТ: Буквално се прави за 5 минути, многу...

Вашите пријатели и семејството дефинитивно ќе го обожаваат овој колач за кој не мора да одвоите повеќе од 5 минути време. Многу лесно и...

ПОСЕН ШАРЕН КОЛАЧ – Го направив за нашата слава и веднаш...

„Колачот го видов на некој турски сајт и одлучив да го испробам. Го направив за нашата слава и сите беа воодупевени. Многу е декоративен,...

БРЗИ КОЛАЧИ: Лесни и вкусни, без шеќер и без печење, секој...

Никогаш не ми здодеа да ги приготвувам овие прекрасни колачи. Откога си купив флексибилен правоаголен обрач за торти, често го правам за дома, а...

ЧОКОЛАДНИ ТОПЧИЊА ОД 3 СОСТОЈКИ: Се прават лесно за 10 минути,...

Чоколадните топчиња од три состојки се омилениот десерт кога сакате да приготвите нешто брзо, а вкусно, особено за некоја коктел-забава. Комбинацијата на трите состојки...

Рецепт за домашен путер од кикирики: Се подготвува за 5 минути...

Путерот од кикирики е дефинитивно најпознатиот намаз од јаткасти плодови, а според многумина и највкусниот. Сосема очекувано, како и главната суровина од која се...

Оваа група на луѓе треба да јаде кикирики повеќе: воопшто не...

Имаат одличен вкус и богати се со масти, протеини и други здрави хранливи материи. Кикириките се добар извор на протеини и имаат голема содржина...

Вистината за кикириките: Ги јадете често, а не знаете што му...

Имаат одличен вкус и богати се со масти, протеини и други здрави хранливи материи. Кикириките се добар извор на протеини и имаат голема содржина...

Брзи и евтини сникерс бомбици – уживанција со секој залак

Направете вкусни сникерс бомбици кои се топат во уста. Потребни состојки: 300 г шеќер 100 мл вода 125 г путер/маргарин 200 г бисквити мелени 200 г мелени кикирики ГЛАЗУРА: 100 г чоколадо 20...

Научниците потврдија: Алергијата на кикирики може да се излекува

Лекарите тврдат дека науката е на пат да ја излекува алергијата на кикирики хранејќи ги децата со она што телото им го одбива и...