Дома Тагови кифли

Таг: кифли

БРЗ РЕЦЕПТ ЗА ВЕЧЕРА: Ролнички со сирење, меки како памук, трипати...

Многу фини ролнички од меко, кисело тесто како пена. Трипати ги правев во последниве три дена. Многу лесно и едноставно се приготвуваат од основни...

Рецепт за најдобрите кроасани, на сите им успеваат, а не одземаат...

Кроасаните се меки како памук, а истовремено крцкави одозгора, а толку миризливи, што уште пред да ги вкусите – ќе знаете дека ќе бидете...

ПОСНИ КИФЛИ МЕКИ КАКО ДУША: Прелиени со мајонез, најдобриот рецепт

Посни кифлички меки како душа со прелив од мајонез и поради тоа се посебни. Дополнително добиваат убава мекост од растопениот маргарин кој не ги...

СИТЕ МИ ГО ПОБАРАА РЕЦЕПТОТ: Кифлички на потполно друг начин, за...

Прекрасни кифлички кои се печат само 8 минути! Може да се приготват во солена или слатка варијанта, па во рецептот се дадени двете варијанти...

ЈОГУРТНИ КИФЛИЧКИ ЖУ ЖУ: Најмеки и највкусни, за 20 минути готови

I РЕЦЕПТ – Кифлички со јогурт и кисела павлака за 20 минути – ЖУ ЖУ. Брзи, вкусни, подобри од купечките! Можете да ги приготвувате...

БРЗИ КИФЛИ: Ќе се „мавнат“ од масата штом ги послужите

Рецептот е добиен со комбинација од „купус“ кифли и охридските пинерлии. Тестото се приготвува вообичаено, со стасување, а кифлите се филуваат со два фила....

Овој рецепт за тесто го барам долго време откако го пробав...

Прекрасно печиво со неодолив вкус и мирис. Едноставно се приготвува само потребно е да се следат чекорите од постапката. Во овој рецепт печивата се...

Драги мои, денес ги направив најубавите кифлички во свет, се изедоа...

Драги мои дами, домаќини и домаќинки, денес на децата им направив кифлички со домашен џем од кајсии, бидејќи такви многу ги сакаат. Истиот рецепт...

НАЈВКУСНИТЕ АЧМИ – Вкусни турски ѓевречиња, меки како памук, се топат...

Фото и рецепт на Сузана Бајрам – Ачми. Нашата драга членка Сузана Бајрам ги приготви овие вкусни ѓевречиња и го сподели своето позитивно искуство...

ПАМУК КИФЛИ, НАЈМЕКИТЕ ВО СВЕТОТ: Повкусно тесто никогаш не сте пробале

Ако барате рецепт за кифлички кои се меки како душа, мирисни и многу вкусни, а следниот ден не се сушат и не стануваат тврди...