Дома Тагови кифли

Таг: кифли

ДУША МЕКИ: Развлекувам кора, ја филувам и виткам, а потоа сечам...

Откако го научив овој рецепт многу брзо и едноставно правам солени печива, речиси секој втор ден, никогаш не ни здодеале. Штом ги изедеме, а...

МИНИ ПЕЧИВА ЗА СЕКАКВА ПРИГОДА: Меко и вкусно, полнето си сирење...

Овие мини или „коктел“ печива се идеални се секаква пригода. Многу лесно се прават, се виткаат ролатчињата, се редат едно до друго и се...

КИФЛИ ШКОЛКИ: Помеки и повкусни не сум јадела, долго го барав...

За сите љубители на меките печива, овој рецепт е вистински дијамант. Се приготвува од основни состојки кои секој ги има дома, а крајниот резултат...

СОЧНИ ПЕЧИВА: Излегуваат 32 печива од едно тесто, подобар рецепт од...

Овие печива може да ги направите за час, толку се брзи, а излегуваат навистина многу. Од моето лично искуство, кога и да ги направам,...

ПРЕВКУСНИ КИФЛИЧКИ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ (ПОСНИ): Се топат во уста,...

Со овој супер евтин рецепт на едноставен начин добивате многу вкусни посни кифлички кои можете да ги филувате со вашиот омилен џем. Тестото се...

БРЗИ КРОАСАНИ ЗА НЕНАЈАВЕНИ ГОСТИ: Никогаш подобри не ми излегле

Кроасаните се секогаш добредојдени на свечената трпеза за која било пригода. Може да бидат празни или да се полнат со солен или сладок фил....

Имаат вкус на кифлички, но многу полесно се прават и многу...

Одамна го имам запишано овој рецепт, но никако да го испробам. Често налетувам на слични кифли наречени „купус кифли“ или „зелка кифли“, па одлучив...

ЛЕБ КИФЛИ: „Ако досега не сте го испробале овој рецепт, ви...

Рецептот за „леб-кифли“ на Верица Николиќ е нешто што мора да го приготвите доколку ги сакате домашните печива. Тестото е толку многу меко и...

Меки кифлички со 1 јајце: Кога ќе ги гризнете се топат...

Ова е еден старински рецепт на нашите баби. Тие умееја да направат вистински чуда од малку состојки и секојпат им успеваа. Ова е еден...

Валентина си призна: Идејата ми ја даде пекар, инаку на ова...

Ова е вистинско решение за сечиј вкус. Ако сте љубители на навистина добро и вкусно печиво, тогаш оваа комбинација според рецептот на Валентина, многу...