Дома Тагови кифли

Таг: кифли

Валентина си призна: Идејата ми ја даде пекар, инаку на ова...

Ова е вистинско решение за сечиј вкус. Ако сте љубители на навистина добро и вкусно печиво, тогаш оваа комбинација според рецептот на Валентина, многу...

Досега вакви вкусни ѓевречиња не сум направила, просто се топат во...

„Поздрав до сите драги пријатели, почитувани домачинки и домаќини. За љубителите на месените работи, ова е нешто врв, нешто што не треба да се...

Овие кифли никој не го оставиле рамнодушен, меки се како памук...

Ви претставуваме рецеот за слатки домашни кифли поубави од кифлите на која било пекарница во светот. Меки се како душа. Се филуваат со џем...

ОЛГА НЕ КУПУВА НИКАКВО ТЕСТО: Откога го дознав овој рецепт, си...

„Знам дека лебот се прави само од брашно, вода и квасец, ама според тој рецепт секојпат ми излегуваше различно, некојпат со дебела кора, некојпат...

Јогуртни кифлички кои се прават за 20 минути, едноставни, вкусни и...

Ќе ви ги претставиме двата најдобри рецепти за кифлички според читателите на НМД. Првиот можеби веќе ви е познат (се приготвува со јогурт), го...

Повеќе не правам лиснати кифли со маргарин – го миксам маслото...

Сите знаете како се прави лиснатото тесто, односно дека секоја кора се премачкува со слој од маргарин/маст или путер, се редат една врз друга...

Направете ги најмеките и највкусните кифлички и погачици – рецепт

Рецепт на Милица. Ова тесто за погачици го испробав и за кифлички, па оттогаш ни стана најомиленото од сите комбинации, мекичко и мирисно тесто......

Ни случајно не пропуштајте ги ПЕКАРСКИТЕ КИФЛИ: Ако не сте ги...

Во никој случај не пропуштајте ги пекарските кифли. Доколку не сте ги приготвувале, тогаш не одложувајте и испробајте го овој оригинален рецепт. Не знаете...

НАЈУБАВОТО ТЕСТО ВО СВЕТОТ СО НАЈСОЧНОТО ПОЛНЕЊЕ: Печиво кое моментно ќе...

Откога еднаш ќе го пробате, секогаш ќе сакате да го правите. Ова печиво е евтино, а многу вкусно и прилично лесно се приготвува. Сите...

Ако не знаете што е пена, тогаш пробајте ги овие совршени...

Тестото е душа, многу меко и убаво, а кифлите излекуваат лесни како пердув, меки како пена. Ако не знаете што е пена-тесто, тогаш пробајте...