Дома Тагови калап за мафини

Таг: калап за мафини

ВКУСНА ТОРТИЧКА ОД МАЛКУ СОСТОЈКИ: Банана, какао и 1 јајце, ослабете...

Во последно време, сѐ почесто може да најдете многу брзи и едноставни рецепти за колачи, торти и останати солени јадења. Здравите слатки се многу...

Од 1 јаболко излегуваат 8 мафини, превкусни и сочни, домашните ќе...

Рецепт на Инес од ''Готвењето е забавно''. Вкусни мафини кои се подготвуваат од 1 јаболко и уште 5 други состојки кои постојано ги имате...

МАФИНИ СО ЧОКОЛАДО И ВИШНИ – Кај мене се прават секој...

Потребни состојки: 2 јајца 200 мл јогурт 160 мл масло 1 чаша (од јогурт) шеќер 2 чаши (од јогурт) брашно 2 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 100 г чоколадо за готвење 300...

Ружички од компир и сланина – декоративно, вкусно, за сите пригоди

Потребни состојки: 12 ленти сува сланина со должина од 16 см и широчина околу 4 см 2-3 потесни а подолги компири 100 г песто сос 50 г пармезан 100...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"