Дома Тагови какао

Таг: какао

ПИЈАНА ЦРНКИЊА: кремаст и вкусен колач од евтини состојки – се...

Еден обичен црн колач – кремаст, вкусен а се приготвува од едноставни, евтини состојки и мерките се на чаша од 200 мл... Потребни состојки: 3 чаши...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ: Совршенство во неколку едноставни чекори

Потребни состојки: 250 г брашно 120 г шеќер 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 4 лажици какао во прав 1 мала лажичка сода бикарбона 200 г чоколадо за готвење 100 мл...

Торта лудило: дознајте зошто цел интернет трага по нејзиниот рецепт

Нешто превкусно - магичен вкус! Потребни состојки за еден бисквит (кора), а вам ви се потребни два исти: 6 јајца 110 г шеќер 5 лажици какао во прав 100...

Колач без јајца (ЦРНЕЦ БЕЗ ЈАЈЦА)

Фото и рецепт: Гордана Пецаковска Потребни состојки: 500 г јогурт 2 шолји брашно 2 шолји шеќер ½ шолја масло 2 лажици какао 1 мало лажиче сода бикарбона За фил: 150 г чоколадо за...

Какао: чудесен волшебен прав за убавина ако се употреби по оваа...

Маските за лице честопати се приготвуваат од намирници што се јадат, бидејќи експертите велат: она што не можеме да го ставиме во уста, не...

Сочен чоколаден колач-се мери со чаши и лажици

Потребни состојки за кора: 2 чаши (од 200 мл) брашно 1 чаша шеќер ½ чаша масло ½ чаша какао 2 чаши сок од компот...

Без лекови до силни коски: Како да спречите губиток на коскена...

Нашите коски постојано се обновуваат, постојано се создава ново коскено ткиво. Кога тоа не би се случувало, коските не би биле квалитетни и често...

Нискокалоричен ролат со банани и ванила пудинг

Брзо се подготвува, не е многу калоричен, превкусен е и нема причина зошто да не ја разубавите трпезата со еден ваков лесен ролат од...

Врвна бисквит торта

Потребни состојки: 800 г бисквити 100 г ореви 200 г шеќер 60 г какао 240 мл вода 150 г путер 1 лажичка екстракт од ванила 120 мл слатка павлака 120 г млечна или...

Уживајте во пудингот од лешник, авокадо, банана и какао – преполн...

Потребни состојки: 1 поголемо авокадо (или 2 помали) 1 поголема банана (или 2 помали) 100 г мелени лешници (може и ореви) 2 мали лажички какао 1 лажица кокосово масло 1...