Дома Тагови Јапонија

Таг: Јапонија

Јапонија за нас е друга планета: Кога ќе видите како живеат...

Јапонија можеби ви е позната како дом на „аниме”, на сумо боpачите и преубавите цветови на јапонската цреша. Но што е со нивните иновативни...

ВО ОВА Е ТАЈНАТА ЗА СОВРШЕНО ЛИЦЕ: Зошто Јапонките си го...

Сигурно сте го забележале нивниот порцелански тен и нежна кожа како кадифе. Азијатките важат за едни од најнегуваните жени. Но, на што се должи...

Зошто Јапонките го мијат лицето 10 минути? Ова е нивната техника

Сигурно сте го забележале нивниот порцелански тен и нежна кожа како кадифе. Азијатките важат за едни од најнегуваните жени. Но, на што се должи...

Јапонците секогаш седат на под додека јадат: Зад оваа навика се...

Додека седите опуштено на маса и јадете, може да се чувствувате пријатно, но тоа не е секогаш најдоброто за вашето здравје. Голем дел од...

Зошто јапонските деца се послушни и не се хистерични: На воспитувањето...

Младите Јапонци со задоволство го поминуваат времето со повозрасните и не ги сметаат за досадни, туку за извор на мудрост. За возврат, возрасните не...

Како Јапонците едноставно го ставија под контрола корона вирусот: Овие 2...

Во Јапонија досега беа регистрирани 1.399 случаи на Ковид-19, забележани 47 смртни случаи, а 359 луѓе целосно се опоравиле. Овие бројки со оглед на густината...

Јапонија за нас е друга планета: Кога ќе видите како таму...

Јапонија можеби ви е позната како дом на “аниме”, на сумо борачите и преубавите цветови на јапонската цреша. Но што е со нивните иновативни...