Дома Тагови јагоди

Таг: јагоди

ФРЕЈЗЕР ТОРТА: Брза, лесна и евтина, целата во крем, се топи...

Фрејзер торта е традиционален класичен француски десерт со свежи јагоди. Неговото име потекнува од францускиот збор „Fraises“ што значи јагоди. Овојпат направете ја според...

КОЛАЧ СО ЈАГОДИ ОД ТЕНЏЕРЕ: Едноставна и брза подготовка, за само...

Нема некој кој не ги обожава брзите летни колачи. Според рецептот на Сања од „Кујната на Аурора“ подгответе го овој освежителен колач со јагоди...

ЏЕМ ОД ЈАГОДИ – САМО 3 СОСТОЈКИ: Вака направен никогаш не...

„Сезоната на јагодите кратко трае, па затоа сега е вистинско време да се зготви овој превкусен џем“, вели Верица Николиќ во својата презентација на...

КОЛАЧ СО ЈАГОДИ БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Неодоливо кремаст десерт кој се топи...

Искористете ја сезоната на јагодите и направете го овој вкусен и едноставен колач без печење. Многу лесно се приготвува, а не треба да се...

ЛЕТНА ТОРТА СО ЈАГОДИ ЗА 10 МИНУТИ ГОТОВА: Ја направив за...

Оваа торта ја направив за роденденот на брат ми и целата се изеде уште истата вечер, зашто секој побара уште по едно парче. Ваквите...

САМО ТРИ СОСТОЈКИ – ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Најпопуларниот десерт оваа...

Од само три главни состојки пригответе многу вкусен и освежителен десерт кој ќе го обожавате не само оваа пролет, туку и во летото што...

НЕОДОЛИВ КОЛАЧ СО ЈАГОДИ: За 8 минути, децата најмногу го сакаат,...

Искористете ја сезоната на јагодите и направете го овој многу вкусен, мирисен и сочен колач кој децата го обожаваат. Кога и да го приготвам...

ФАНТАЗИЈА ВКУС – Торта со јагоди и кокос, чудо од рафаело

Најмногу ја сакаме сезоната на јагоди, затоа што со свежо овошје се приготвуваат највкусните десерти каква што е оваа рафаело торта со кокос. Ако...

Никој не ми веруваше дека ја направив за 10 минути, па...

Оваа торта мора да ја направите додека има свежи јагоди. Во секој случај, може да се прави и со замрзнати јагоди, но свежите се...

Вака ги чувам јагодите свежи до 2 години без конзерванс, на...

И оваа година Тања ни покажа како таа ги чува јагодите свежи преку цела година, а новиот рецепт за кој исто така, има презентација,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"