Дома Тагови избелување

Таг: избелување

БЕЛО КАКО НА РЕКЛАМА: Со овој домашен раствор белите алишта ќе...

Многумина се соочиле со истиот проблем, после првото, второто или третото перење купените бели алишта повеќе не се бели, туку ја промениле во бојата...

Со овој древен лек се исфрлаат сите отрови, бактериски токсини и...

Лековитите својства на јагленот се базарираат на неговата извонредна способност да се врзува за бактериските токсини и другите токсични материи кои се внеле во...

Супер трик за елиминација на мувлата од плочките во бањата

Колку и да се трудиме, некако како да не можеме да се ослободиме од црната мувла во бањата. Овие грди црни дамки главно се...

Нега на заби – 4 лаги во кои веруваме

-Дали избелувањето ја уништува глеѓта на забите? Дали гумата за џвакање може да ја замени пастата за заби? ​ ДАЛИ МИЕЊЕТО НА ЗАБИТЕ ПОЧЕСТО ОД ЕДНАШ...