Дома Тагови исхрана против рак

Таг: исхрана против рак

Добро запамтете ги советите на познатиот доктор од Германија: Ако имате...

Внимателно прочитајте го овој текст. Германскиот доктор дава одлични совети за исхрана и како да се заштитиме од рак. За да се заштитиме од појава...

Одбил хемотерапија, дочекал 102.роденден: Ги надживеал лекарите и го открил рецептот...

Ова е приказна за човекот кој заборави дека треба да умре. Кога лекарите на Стаматис Мораитис, грчки ветеран, во 1976 година му дијагностицирале неизлечив рак...