Дома Тагови ишијас

Таг: ишијас

Овој лек ги извлекува заболувањата од целото тело: Ако ве мачи...

Лек за ишијас и болки во зглобовите Авторот на книгата „Да се живее без болести“, Германецот Ернст Гунтер, своевремено објави еден интересен рецепт за лекување...

Како да се отклешти вклештен нерв во лумбалниот дел од грбот...

Како да се отклешти вклештен нерв во лумбалниот дел од грбот (ишијас): 2 едноставни начини за ослободување од болката. Вежбите за истегнување може да бидат...

Масло и тинктура од две билки за ишијас и зглобови, терапија...

РЕЦЕПТ 1 Потребни состојки: 5 лажици лист и цвет од кантарион 5 лажици лист од рузмарин 1 литар комова или сливова ракија Постапка: Во една голема стаклена тегла ставете по...

Лек за ишијас, дископатија, шилци и други болести на зглобовите

Дегенерацијата на еден или повеќе интервертебрални дискови на ’рбетот се нарекува дископатија, состојба која може да биде болна и да влијае врз квалитетот на...

Поради болки од ишијас со ползење заминал на лекар, а тој...

-Од архивите на НМД (искуства и исповеди) -Ползејќи заминал на лекар поради неподнослива болка од ишјас, а лекарот му го дал овој природен лек. Една од...

Дали сте позитивни или негативни на Лазаревиќ тестот? Зачестена дијагноза меѓу...

Дали сте позитивни или негативни на Лазаревиќ тестот: доколку во текот на сите три делови од тестот се појави болка долж нервот ишијадикус –...

Оваа билка ми го спаси животот – вистинита приказна! (Рецепти за...

Ова е неверојатна и вистинита приказна за човек кој се спасил од смртоносниот канцер. Неговата приказна открива една обична билка која му го спасила животот....

ВКЛЕШТЕН НЕРВ: Излекувајте го ишијалниот нерв со овој 10-минутен метод

ВКЛЕШТЕН НЕРВ Каков било притисок на околното ткиво врз нервот ќе предизвика надразнување и ќе ја нарушува работата на нервите, со последици од болки до губење на...

Се колнат дека делува: ова млеко лекува болки во грбот

Еден од популарните рецепти за олеснување на тегобите е млеко со лук. Звучи невообичаено, но луѓето се колнат дека помага. Статистиката вели дека неиздржливата болка...

Ишијасот измачува многумина – еве како да се ослободите од овие...

Кога меѓупрешленскиот диск, поради протрузија ќе изврши притисок на нервот, доаѓа до болка која се протега долж ногата. Оваа состојба е позната како ишијас. Ишијасот...