Дома Тагови хималајска сол

Таг: хималајска сол

ГО ПРОДОЛЖУВА РОКOT НА ХРАНАТА, ГИ ЛАДИ ПИЈАЛАЦИТЕ: 11 трикови со...

Надвор од кујната, најчесто гледаме сол на асфалтот зимно време, но може да ни го олесни секојдневието на многу други начини - од чистење...

Земете една лажичка од оваа смеса пред спиење, ќе се разбудите...

Хималајската сол е вистинско богатство кое доаѓа од хималајскиот појас, а уште е позната и како „бело злато“. Често се нарекува и „розова сол“....

Морската сол е најздрава, хималајската е најчиста, а калиумовата се наоѓа...

Пред да посегнете по соларникот, прочитајте какви видови сол постојат и кои се најдобрите за вашето здравје. На тој начин ќе знаете како да...

ПРСТОФАТ СОЛ ВО ЧАША ВОДА НАУТРО: Спречува грчеви, ги празни цревата,...

Можете сами да направите домашен пијалок со електролити, додавајќи прстофат хималајска или морска сол во водата и на тој начин да ја збогатите со...

Земете една лажичка од оваа смеса пред спиење, ќе се разбудите...

Хималајската сол е вистинско богатство кое доаѓа од хималајскиот појас, а уште е позната и како „бело злато“. Често се нарекува и „розова сол“....

Мене ова веднаш ми делува за главоболка, пробајте, можеби ќе биде...

Како моментно да ја запрете главоболката. Чаша од овој напиток ќе ве спаси од мигрена! Луѓето кои патат од мигрена знаат дека ова е ужасна...