Дома Тагови херпес

Таг: херпес

ЛУКОТ ГО ЈАКНЕ ИМУНИТЕТОТ, А ПОМАЛКУ Е ПОЗНАТО ДЕКА ГО ЛЕКУВА...

Уште од древни времиња е омилена намирница во исхраната, но и најчесто користен лек во природната медицина. Она што помалку е познато е дека...

Ако ви „излегува“ херпес јадете лук и кисело млеко, а овие...

Вирусот херпес симплекс е присутен кај 80-95% од луѓето и бројот на „среќниците“ кои никогаш немале херпес е навистина мал. Постојат народни лекови против...

Ќе ви го раскажам моето искуство со херпесот и како го...

Пред неколку денови на крајот од устата ми се појави една мала раничка. Знаев дека станува збор за херпес, па одлучив да ја излекувам...

Ова се 10 најдобри народни лекови: за грло, желудник, херпес, уво,...

Пилешка супа, мед и маслиново масло се само некои од најпознатите народни лекарства кои ефикасно и едноставно лекуваат разни симптоми од воспалено грло, забоболка...

Залепила чешне лук на телото и решила голем здравствен проблем

Лукот е најдобриот лек кој нема да го најдете во научната медицина. Лукот може да го заштити телото од бактерии, вируси и инфекции, а...

Херпес Зостер, причини и лекување

Телесниот херпес го предизвикува вирусот херпес зостер кој пак ги предизвикува овчите сипаници. Откако човекот заболел од вакви сипаници, вирусот станува латентен во клетките...