Дома Тагови хемикалии

Таг: хемикалии

Овие десет намирници предизвикуваат рак, а секојдневно ги консумираме!

Постојат голем број намирници кои докажано го зголемуваат ризикот од рак, а ова се најнездравите намирници според The truth about cancer. 1.Генетски модофоцорана храна (ГМО): ​ ГМО и...

Истражувањата покажаа: не се дебелееме поради храната, туку поради една состојка...

Свесни сме дека денес во голем број предмети се наоѓаат хемикалии кои можат да бидат штетни по нашето здравје. Еве за што станува збор: Истражувањата...

Исплачете се ко поплава – тоа ќе ви помогне за ОВИЕ...

Можете ли да се сетите кога последен пат плачевте? Повеќето луѓе на плачот гледаат како на слабост, т.е. емотивна слабост. Меѓутоа, соочувањето со своите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"