Дома Тагови гужвана пита со сирење

Таг: гужвана пита со сирење

Сварете го тестото во зовриена вода: Резултатот ќе ве изненади, ова...

Првпат го пробав ова тесто кое се готви во зовриена вода и бев воодушевена од резултатот. Тестото не се распаѓа при варењето и се...

Најбрзата ГУЖВАНА ПИТА со јајца и урда – 10 минути подготовка...

Рецептот за оваа вкусна, едноставна гужвана пита ни го претстави нашата драга членка, почитуваната Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. Рецептот навистина е многу...

ГУЖВАНА ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ: 5 минути време, со шунка, пиперки...

Гужвана пита која ми го одзeмa здивoт, се подготвува за 5 минути, а потоа се става на печење и веднаш се послужува. Со готови...

Рецепт на свекрва ми за најубавата пита, само 10 минути –...

Рецепт на свекрва ми за најубавата пита само 10 минути - за да ги изненадите домашните, а може да ја послужите и за прослави,...

Гужвана пита: Најдобрата гибаница со сирење

Одлична брза гужвана пита со сирење, за појадок, ручек или вечера. Многу е вкусна, а може да се послужи со јогурт или кисело млеко. Потребни...