Дома Тагови грозје

Таг: грозје

За да го избегнете ракот – направете го овој рецепт

Викторија Семјонова е експерт од областа на природното лекување. Со светот го подели својот рецепт за радикално чистење на цревата. ​ За овој рецепт ќе ви...

Мојата мајка имаше замастен црн дроб, со напиток кој го најдов...

Се викам Соња и би сакала со вас да го споделам нашето искуство. Пред еден месец на мојата мајка и дијагностицираа замастен црн дроб. Најпрво, при...

Дури и докторите се зачудени: Три лажици од оваа смеса дневно...

Ако нивото на хемоглобин во крвта е намалено, без разлика на бројот црвени крвни зрнца (еритроцити), доаѓа до намалување на капацитетот за пренесување кислород...

Третман од 4 дена за прочистување на замастен црн дроб

Дали некогаш сте слушнале за сите здравствени бенефити од гроздовата вода? Овој необичен рецепт е одличен додаток на вашата диета бидејќи се грижи за...

УБИЈЦИ НА РАКОТ – јадете ги овие намирници и бидете мирни!

Ракот зема се поголем замав. Оваа болест добива епидемиски размери. Иако медицината забележува голем прогрес, сепак, најчесто решение за болеста е хемотерапија или операција. Затоа...

Овој рецепт е ХИТ ВО СВЕТОТ – ги исцелува колената и...

Старееме ние, старее и телото и сите негови делови. За жал, тоа е неизбежен, природен процес, кој не можеме да го запреме, но можеме...

Што значи умерено пиење на вино и што добивате од тоа?

Дали виното навистина може да му помогне на вашето здравје, исто како што помага да се разубави вашиот живот? О да, пиењето вино има бројни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"