Дома Тагови грло

Таг: грло

Лек за болно грло со мед и црн пипер – помага...

Од кога знам за себе мајка ми ми го виткаше ова на вратот, бидејќи имав чести воспаленија на грло. Ја мразев лепливоста и после вадењето...

Отежнатото искашлување може да има последици по здравјето, па затоа треба...

Секретот во дишните патишта бара лекување, бидејќи неговото задржување може да доведе до поголеми проблеми, вклучително бронхитис и воспаление на белите дробови. Дали знаевте дека...

Ревматска треска, како резултат на бактериска инфекција на ждрелото и грлото...

Ревматска треска е акутна, мултисистемска болест во посредство на имунолошкиот систем. Болеста се јавува неколку седмици после воспаление на ждрелото предизвикано од β-хемолитички стрептококи...

Операција на крајници ЗА и ПРОТИВ – Тие го чуваат нашиот...

Тие го чуваат нашиот организам од бактериски, вирусни, габични и паразитски инфекции, но кога ќе заболат, може да бидат причина за многу болести. Уште одамна...

Австралија комплетно ќе го елиминира ракот на грлото на матката кај...

Експертите предвидуваат дека Австралија најверојатно ќе стане првата земја која ефикасно ќе го елиминира ракот на грлото на матката во наредните 40 години. Најновите истражувања...

Како да се излечи воспаление на грло за еден ден

Еве уште еден проверен, едноставен, но многу ефикасен рецепт од руската традиционална медицина, за лекување на воспалено грло и ангина. Потребно е: ​ 1 поголемо цвекло и...

За 7 дена лекува најмалку 7 болести: смеса од мед и...

Доволно е да консумирате една лажица од овој лек секое утро 7 дена континуирано и вашиот организам ќе доживее неверојатна промена. Сите знаеме дека медот...

Како да излечите ангина и воспалено грло за 4 часа

Нашите предци имале големо искуство со лечење на различни болести со помош на народната медицина. Сите тие рецепти се пренесувале од колено на колено низ...

РЕФЛЕКСОЛОГИЈА – 6 точки на увото кои се поврзани со различни...

На социјалните мрежи една ​жена​ сподели свои искуство: со помош на обична штипка за​ алишта, таа успеала да се ослободи од многу болки во...