Дома Тагови Грилијаш

Таг: Грилијаш

ПОСНИ ШТАНГЛИЧКИ СО ОРЕВИ: Овој фил е идеален за помеѓу...

Овие штанглички се многу слични на омилениот гријаж: карамелизиран шеќер, мед и ореви помеѓу две обланди. Многу се вкусни и идеални за посни слави,...

ГРИЛИЈАШ ТОРТА ОД МОЈАТА МАЈКА: Посен рецепт, со многу чоколадо и...

Ова е една многу обожавана торта која прва зазема место на посните слави. Покрај славските колачи, оваа торта се јаде со брзина на светлината....

ФИГАРО ОБЛАНДИ СО ГРИЛИЈАШ: Се прави за 15 минути, се топи...

Одличен колач кој се приготвува лесно и брзо, а сите го сакаат. Единствено што е потребно, е да се воздржите обландата да се олади...

Посна грилијаш, фигаро – обланда со неодолив вкус на ореви –...

Рецепт и видео презентација на Бокина кујна – Фигаро/Грилијаш/Посна обланда за 15 минути готова. Одличен колач кој се приготвува лесно и брзо, а сите...

Грилијаш ролат со ореви – нема на кој не му се...

За празнично мени, како фин десерт за на крај од ручекот, да ги размазите гостите и да уживате во секој залак! Потребни состојки: 8 јајца 8 лажици...

Посен грилијаш, превкусно и преубаво изгледа

Потребни состојки: 550 г шеќер 250 г маргарин 150 мл вода 2 штангли чоколадо 2 лажици мед 150 г сечкани ореви 150 г кршени бисквити 200 г мелени бисквити 2 листа големи обланда Постапка: Шеќерот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"