Дома Тагови гинеколог

Таг: гинеколог

ГИНЕКОЛОГ ПРЕДУПРЕДИ: Ако имате кафеав исцедок пред менструацијата, тоа значи само...

Менcтpyацијата може да каже многу за вашето здравје, но и да даде детален увид во xopмоналната paмнотежа на телото. На многу жени им се...

Ова ми беа првите симптоми за рак на матката, верувајте –...

На девојка (24) и бил откриен рак на грлото од матката, а таа својата приказна одлучила да ја сподели со другите за да ги...

Кога гинекологот ми детектираше циста, го пиев ОВА и за 4...

Цистите на јајници се здравствен проблем со кој голем број жени се соочуваат. Низ целиот свет, илјадници жени се соочуваат со овие цисти, особено...