Дома Тагови гибаница со јогурт

Таг: гибаница со јогурт

ГИБАНИЦА ОД 3 СОСТОЈКИ: Готова е за час, натопи, исцеди и...

Гибаницата е една од омилените пити, која секогаш ќе ве наврати во детството и со мирис, и со вкус. Се прави многу брзо и...

Рецептот го добив од свекрвата на сестра ми, често го правам...

Потребни состојки: 500 г готови кори 350 - 500 г сирење 100 мл јогурт 100 мл газирана вода 4 јајца 100 мл масло сол Постапка: Изматете ги јајцата, јогуртот и селата вода, малку...

Гибаница со сирење, јогурт и јајца – така сочна и вкусна,...

Редена гибаница од готови кори, залиена со јајца и јогурт. Така сочна и вкусна, што не може да се опише, мора да се проба! Потребни...

Евтина и брза гибаница од само 3 состојки

Ако сакате да приготвите многу брз, вкусен и едноставен ручек кој притоа ќе ги засити домашните, без месо, тогаш овој рецепт ќе ви заштеди...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"