Дома Тагови газирани пијалаци

Таг: газирани пијалаци

На деца и адолесценти им се забранува купување на засладени пијалаци...

Јужната Мексиканска држава Оаксака забрани продажба на засладени пијалаци и висококалорични грицки на деца. Оваа мерка е преземена со цел да се застане на...

Рецепти за домашна газирана вода, газирани сокови и јогурт: КЕФИРНИ НАПИТОЦИ

За кефрот како млечен напиток нема потреба многу да говориме, сите знаеме дека е исклучително здрав. Но она што е помалку познато е дека од...

Што сака да ви порача телото преку гасовите: проверете, можеби ќе...

Иако повеќето предизвикуваат неугодност, особено ако се гласни, гасовите се нормална телесна реакција која се случува во цревата. Но што всушност ни порачува телото? 1.Пореметување...

Веројатно знаете, но… Поради оваа состојка во кечапот се дебелеете

Кечапот е ароматичен додаток на јадењата направен од домати, разновиден иситнет зеленчук и зачини. И, да не го заборавиме – шеќерот. За повеќето луѓе кечапот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"