Дома Тагови домат

Таг: домат

СИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД ДОМАТНАТА ДИЕТА: За 7 дена се губат...

Диетата со домати е ефикасна за слабеење - можете да изгубите 10 кг за 7 дена, а 3-4 кг за 3 дена. Диетата е...

Ова мора да го знаете за доматите ако сакате да имаат...

Невозможно е да се замисли една градина без домати кои даваат многу слатки плодови. Обично растењето и одгледувањето на доматите е доста лесно, но...

ЈАДЕТЕ ДОМАТИ: Супер се за убава кожа и најдобри се за...

Доматите се главен прехрамбен извор на ликопен кој е силен антиоксидант, а поврзан е со бројни здравствени бенефити, вклучително намален ризик од срцеви болести...

Со една примена, засекогаш се ослободувате: влакненцата од лицето ќе исчезнат...

Сите оние што имаат проблем со несакани влакненца на лицето, се во постојана потрага по ефикасен лек и третман кој ќе ги ослободи од...

Рецепт: БОЖЈА АПТЕКА – кажете го проблемот, има решение!

Велат дека Бог прво ги раздвоил солената и слатката вода, ја создал Земјата, ги посадил билките, ги создал животните и рибите... и сето тоа...

За да имате вака голем домат, потребно е да научите некои...

Домат (науч. Solanum lycopersicum, разг. „патлиџан“) — едногодишно растение од фамилијата зрнци (Solanaceae), слично на компирот. Се употребува за исхрана на луѓе и животни....

Како да го стопите и најупорното сало на стомакот – рецепт...

Ако јануари за вас беше напорен месец поради сите тие празници и богати трпези, можеби е време малку да го одморите организмот. Иако, статистиката покажува...

Имате влакно на брадата? Еве што точно тоа значи!

Речиси на секоја жена и се случило некогаш во животот: Кога дента се погледнала во огледало се’ било во ред и на свое место,...

Спас за пушачите – овие 2 намирници го враќаат животот на...

Спас за пушачите – овие 2 намирници го враќаат животот на плуќата а чинат помалку од 1 кутија цигари! -А она што е најдобро од...

Резултати за 72 часа – напиток за слабеење

Нашата исхрана во најголем дел се состои од јаглени хидрати и масти. Особено после празниците имаме обичај да се прејадуваме, а потоа забораваме да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"