Дома Тагови домашни принцес крофни

Таг: домашни принцес крофни

Најубавите принцес крофни, филот е најубав кога малку ќе се подизлади...

Прочуениот рецепт за принцес крофни никого не го остава рамнодушен, а вкусот не може да се долови од слики. Рецептот на Анета Ане е...

ДВОБОЈНИ ПРИНЦЕС КРОФНИ: Вистинско задоволство за очи и душа, готови за...

ДВОБОЈНИ ПРИНЦЕС КРОФНИ: Вистинско задоволство за очи и душа, готови за кратко време. Рецепт на Бојана од каналот Бокина Кујна. Нема кој не ги...

Принцес крофни – пробајте ги, најдобри се

Фото и рецепт: Јелица Херац – принцес крофни. Секој си има свој рецепт за принцес крофни, некои тестото го прават само од вода, со 3...

Принцес крофни кои се топат во уста, нежни и пердувести со...

Фото и рецепт: Андреа А.М.Стојадиновиќ – принцес крофни. Потребни состојки: 100 мл масло 200 мл вода 6 лажици остро брашно 3 јајца за фил: 500 мл млеко 2 пудинг од ванила 5 лажици...

Симпатични домашни принцес крофни со неодолив вкус – добивате 32 крофни

Фотографија и рецепт на Весна Кацар Потребни состојки: 250 мл вода, 125 мл масло, 2 лажици шеќер, 130 г брашно и 4 јајца. За фил: 500 мл млеко, 250 г шеќер, 300 мл...