Дома Тагови домашни еклери

Таг: домашни еклери

ОВИЕ ЕКЛЕРИ МИ СЕ МНОГУ ВКУСНИ: Мини еклерчиња, лапни-голтни, подобри од...

Овие вкусни еклерчиња се прелесни за подготовка, а задоволството со нив е трипати поголемо. Многу се вкусни, тестото излегува одлично и е многу професионално...

ДОМАШНИ ЕКЛЕРЧИЊА за мерак, направени на едноставен начин и се топат...

Рецептот за овие превкусни мераклиски еклерчиња го објави нашата драга членка Сашка Игнатова Трајкоска во нашата и ваша група НМД рецепти. Еклерите ми се...

Мали домашни еклери, многу добар рецепт – колачите се лапни голтни

Сите си имате свој рецепт за еклери, ама овој рецепт е стандарден и ако ги следите инструкциите, нема да погрешите. Многу вкусни! Фотографија и...

Ситни домашни еклери, многу добар рецепт – колачите се лапни голтни!

Сите си имате свој рецепт за еклери, ама овој рецепт е стандарден и ако ги следите инструкциите, нема да погрешите. Многу вкусни! Фотографија и...

Одличен рецепт за ДОМАШНИ ЕКЛЕРИ – повкусни од слаткарница

Речиси и да нема човек кој не ужива во вкусот на еклерите, особено кога се приготвени според најдобриот рецепт. Потребни состојки: 200 мл вода 100 мл масло 1...

Домашни еклерчиња за мерак, направени на едноставен начин

Фото и рецепт: Сашка Игнатова Трајкоска Рецептот за овие превкусни мераклиски еклерчиња го објави нашата драга членка Сашка Игнатова Трајкоска во нашата и ваша група...

Ситни еклери, многу добар рецепт – колачите се лапни голтни!

Фото и рецепт: Снежана Димитрова Сите си имате свој рецепт за еклери, ама овој рецепт е стандарден и ако ги следите инструкциите, нема да погрешите....

Како да сте во Франција: направете ги прочуените чоколадни еклери!

Еклерот е ист вид на колач како принцес крофните. Смесата од која се приготвува тестото е исто, само се разликуваат по формата. Еклерите не...

Домашни еклери – превкусни, се топат во уста!

Фото и рецепт: Моника Иваноска Потребни состојки: 400 мл вода  200 мл масло  малку сол 2 чаши брашно (од 200 мл) 1 прашок за печиво  6 јајца Постапка: Водата и маслото се ставаат...