Дома Тагови домашен сок

Таг: домашен сок

ДОМАШЕН СОК ОД 1 КГ ПОРТОКАЛИ: Се добиваат 10 литри вкусен...

Од еден килограм портокали може да добиете 10 литри вкусен и освежителен сок. Сокот од портокали е еден од најбараните пијалаци на светот поради...

Домашен сок од моркови и јаболка, многу вкусен и природен

Рецепт на Зорица Алексиќ. Витамински сок од јаболка и моркови, 100 % природен и без конзеpванcи. Се подготвува многу брзо и лесно, а за...

Мултивитамински џус од коприва, лимон и портокал без готвење, се подготвува...

Рецепт на Валентина од Кујната на Валентина Машковиќ. Мултивитамински сок од коприва, лимон, портокал без готвење. Полн е со витамини и минерали, а се...

Домашен мултивитамински сок без конзерванси со малку шеќер готов за 15...

Рецепт на Драгана Михајловиќ од "Направи сама - Идеја за креативци - Направи сам" - Домашен мултивитамински сок без конзерванси со многу малку шеќер,...

Од 1 кг портокали добивате 10 литри сок: Искористете го...

Од еден килограм портокали може да добиете 10 литри вкусен и освежителен сок. Сокот од портокали е еден од најпопуларните пијалаци на светот. Не мора...

ГУСТ СОК – 6 рецепти за фруктал, вкусен и економичен сок...

I РЕЦЕПТ - Густ сок од јаболко и морков, здрав и без конзерванси, потсетува на соковите од Фруктал. Ова е основната верзија за сокот кој...

Домашен сок на растворање од лимони со освежителен вкус

Рецептот за овој освежителен вкус ни го откри нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. Рецептот е многу лесен едноставен. Потребно е...

Густ сок од јаболка и моркови (џус) – без конзерванси, од...

Ова е основната верзија за сокот кој веќе со години го приготвувам. Овошјето го менувам во зависност од сезоната. Може да се комбинира со...

Рецепт: Од 1 кг портокали и 0,5 кг моркови, добивате 10...

Фото и рецепт: Антонија Лукиќ Сокот е превкусен, децата го сакаат, често го приготвувам во двојна доза. Ова е рецепт за една доза, а јас секогаш...

Рецепт за домашен витамински сок, подобар од фрукталниот

Ќе уживате во овој превкусен, домашен, фруктален сок! Потребни состојки: 1 кг исчистени моркови, 2 кг исчистени јаболка, 1 кг исчистени праски, 800 г шеќер (може интегрален или стевија), 40...