Дома Тагови домашен карамел

Таг: домашен карамел

Отсекогаш сакав да имам џиновска ТОФИ ТОРТА (Toffifee): Желбата ми се...

Тофи чоколатцата се познат германски бренд за карамелни чоколатца кои содржат нугат, карамела и лешник, прелиени со чоколадо кое прави своевидна „капа“ на пралините....

ШТАНГЛИ СО КИКИРИКИ И КАРАМЕЛ: Баба ми само што ги направи...

Цело семејство бевме поканети на ручек кај баба ми, но како по обичај, тетка ми со братучедите доцнеше. Ние бевме многу гладни и им...

КАРАМЕЛ ТОРТА: Извонpеден рецепт за 10, секој залак се топи во...

Рецептот што ќе го прочитате во продолжение е еден од најдобрите за подготовка на „карамел торта“, со мек и фин бисквит и богат крем...

Ако имате банани, не пропуштајте го овој рецепт и направете КРЕМАСТ-КАРАМЕЛ...

Ова е многу вкусен колач, целиот кремаст со богат вкус на банани и домашен карамел, за мене еден посебен вкус, мора да признаам..Рецептот неодамна...

Карамел коцки од печен шеќер: Стар десерт кој го подготвуваа бабите...

Карамел коцките од печен шеќер се подготвуваат од 3 состојки и тоа се едни од основните колачиња кои ги подготвувале нашите баби кога немале...

БРЗИ КОЛАЧИ: Лесни и вкусни, без шеќер и без печење, секој...

Никогаш не ми здодеа да ги приготвувам овие прекрасни колачи. Откога си купив флексибилен правоаголен обрач за торти, често го правам за дома, а...

КАРАМЕЛ КОЦКИ: Рецептот е толку добар, а колачите се подобри од...

На едно од патувањата надвот од државата ги купив овие карамел коцкички и многу ми се допаднаа. Според составот на амбалажата прочитав дека се...

ДОМАШЕН КАРАМЕЛ СО БОГАТ ВКУС: Овој крем го ставаме врз палачинки,...

Карамелот е многу вкусен прелив крем кој дечињата особено го обожаваат. Има сладок вкус со незабележлива солена нота која уште повеќе ја потенцира аромата...

ПОВЕЌЕ НЕМА ДА КУПУВАТЕ КОЛАЧИ: се прават од неколку состојки, а...

Овие ситни колачи се многу вкусни, а излегуваат колку за цело соседство. Се прават од само неколку состојки кои веројатно постојано ги имате во...

ТРИЛЕЧЕ: Чудо од колач кој се топи во уста, сочен, со...

Вистински освежителен колач на кој му нема рамен. Секојпат кога кога одам во слаткарница и ќе изедам едно парче трилече, после ми е срам...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"