Дома Тагови долговечност

Таг: долговечност

Давателите живеат подолго од оние кои чекаат подароци: Совет од д-р...

„Постот е важен за нашето здравје. Наутро треба да се јаде овошје, интегрални житарки и бадеми, за жените 15 до 20 бадеми, а за...

Доктор открива совети за ДЛАБОКА СТАРОСТ: Еве како да го продолжите...

„Како сопруг, татко и дедо, но и новинар, веројатно најмногу ме загрижува квалитетот на животот. Како лекар и судски патолог, длабоко се грижам за...

30 ПРАВИЛА ОД ЖЕНА КОЈА ЖИВЕЕЛА 103 ГОДИНИ, овие работи ќе...

Евгенија Петерсон, позната во светот како Индра Деви e првата жена која ги открила тајните на јогата и ја популаризирала во Европа и Америка....

Билкарот Никола: Ја излечив жена ми од циста на јајник само...

Билкарите Сречко и Никола живеат на Стара Планина, ретка планинска убавина во Србија, а тие се едни од најпознатите билкари. Работат со 15 други...

Јапонскиот доктор живеел 105 години: Тајната за долговечноста е детската енергија

Би можело да се каже дека д-р Шигеаки Хинохара е одговорен за долговечноста на Јапонците, бидејќи советите на овој јапонски лекар многу придонесоа неговата...

Легендарната Мира Бањац: Моите рецепти за долговечност

Легендарната глумица наслушувајќи го своето тело дошла до 93.година, а низ сите животни и здравствени кризи поминувала цврсто, со работа, енергија и здрав разум. Таа...

Познат доктор објаснува зошто Ескимите, Хунзите и Индијанците никогаш не заболуваат...

Драган Гаќеша е билкар-фитотерапевт и произведувач на лековити билковни препарати. Речиси целиот свој работен век го поминал работејќи во спрската полиција, а сега работи...

Марина Дојчиновска за НМД: како се користи чудотворната моќ на Хунза...

Марина Дојчиновска остава траен белег во македонското новинарство со својата авторска емисија Македониум. Негувањето на традиционалните вредности и потсетувањето на исконското ни се толку потребни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"