Дома Тагови џем од сливи

Таг: џем од сливи

ЏЕМОТ ОД СЛИВИ СО КАКАО е новиот омилен македонски намаз, се...

Омилените палачинки се уште повкусни и попривлечни кога ќе ги намачкате со домашен џем од сливи. Но, ако во овој џем додадете и неколку...

ЏЕМ ОД МОДРИ СЛИВИ: Се пече во рерна на најлесен начин,...

Запишете си го овој рецепт, бидејќи брзо ќе дојде сезоната на модри сливи, црвени сливи и други видови вкусни сливи, па ќе сакате на...

Рецепт од дамнина – од стара, веќе искината тетратка: Убав старински...

Рецепт на Аурора. Ова е еден старински евтин колач кој го приготвуваа нашите баби, па сигурно со неговиот вкус и мирис ќе ве врати...

Џем од сливи печен во рерна, без мешање и прскање, на...

Џемот од модри сливи има специфичен, неодолив вкус кој совршено одговара за разни слатки, торти, палачинки, на лепче… Овој рецепт е за наједноставната подготовка која...

Превкусен џем од модри сливи – се пече во рерна на...

Џемот од модри сливи има специфичен, неодолив вкус кој совршено одговара за разни слатки, торти, палачинки, на лепче... Овој рецепт е за наједноставната подготовка која...

Џем од модри сливи во рерна, многу едноставно, многу лесно, брзо...

Фото и рецепт: Марина Трајанова Потребни состојки: 3 кг црни сливи 1 кг шеќер 150 мл рум ванилин шеќер цимет по желба Постапка: 1.Сливите добро измијте ги и ставете ги врз кујнска...

ПОСНА ПИТА СО МАК И ЏЕМ –сите го бараат овој рецепт,...

Потребни состојки: 250 мл газирана вода 1 лажица сув квасец 2 лажици шеќер 250 мл масло 600 г брашно За фил од мак: 250 г мелен мак 125 г шеќер во прав 150...