Дома Тагови џем од кајсии

Таг: џем од кајсии

Едноставен рецепт за џем од кајсии: може да се пече во...

Не пропуштајте и пригответе го вкусниот џем кој одлично одговара за палачинки, колачи, торти и да се мачка на лепче. Секој има некој свој...

Највкусниот џем од кајсии се прави од само три состојки

Оваа година беше родна за кајсиите, па да ги искористиме максимално и да го приготвиме вкусниот џем кој одлично одговара за палачинки, колачи, торти...

Највкусниот џем од кајсии: потребни ви се само 3 состојки и...

Оваа година беше родна за кајсиите, па да ги искористиме максимално и да го приготвиме вкусниот џем кој одлично одговара за палачинки, колачи, торти...

ПОСНА ПИТА СО МАК И ЏЕМ –сите го бараат овој рецепт,...

Потребни состојки: 250 мл газирана вода 1 лажица сув квасец 2 лажици шеќер 250 мл масло 600 г брашно За фил од мак: 250 г мелен мак 125 г шеќер во прав 150...

Посни ванилици: сите ги сакаат бидејќи се меки и се топат...

Многу вкусни ситни колачи кои се топат во уста. Омилените... Потребни состојки: 500 г маргарин (или 250 г маргарин и 250 мл масло) 250 г шеќер во...

Домашни медени срца, рецепт на чаша: цела куќа прекрасно ми мириса

Ако колачињата ги исечете со модли во облик на срце и ги потопите во чоколадо, ова дефинитивно станува “полуситен колач” кој без размислување треба...