Дома Тагови детоксикација

Таг: детоксикација

Петдневна детоксикација на организмот која ги топи килограмите како снег

Здравиот начин на исхрана е еден од основните принципи при спроведување на детоксикационен режим на исхрана. Надворешни агенси кои влијаат негативно на нашиот организам...

Вистини и заблуди за здравата исхрана: детоксикација и чистење на организмот...

Како правилно да се исчисти телото и кога е вистинското време за тоа, открива проф. д-р Дејан Чубрило, специјалист за спортска медицина и професор...

Направете влошки за детоксикација: ги всмукуваат сите отрови од организмот!

Влошките за детоксикација за првпат беа применети во Јапонија. Се поставуваат на табаните пред спиење, а наутро кога ќе ги извадите, ќе забележите дека...

Овој чај го спаси син ми: имаше инфекција на бели дробови...

Кога син ми имаше вирусна инфекција на бели дробови, само овој чај успеа да му ја симне температурата! За среќа наша, една наша пријателка читала...

Ќе бидете шокирани од ефектот за само 5 дена: Ако сварите...

Многу е познат напитокот со лимон, но сега станува збор за напиток од кој ќе ги искористите сите можни бенефити што тој ги дава....

Ако сте се прејале и препиле, земете детокс-лимонада со активен јаглен:...

Штом еднаш ќе ја вкусите, редовно ќе си ја користите! Оваа лимонада врши детокс на организмот: има способност да ги впива сите токсини од организмот,...

48 часовен детокс за целосно чистење на црниот дроб, цревата и...

Организмот на човекот е совршен механизам кој синхронизирано извршува милион функции. Некои органи покрај својата примарна функција имаат и исклучително важна задача-детоксикација на организмот. Денес,...

ЦРНИОТ ДРОБ ќе ви биде како нов и ќе изгледате 10...

Црниот дроб кој е еден од најважните органи во нашето тело, честопати го запоставуваме. Тој ја филтрира крвта и ја прочистува од сите токсини....

Поточарка: намирница бр.1 за прочистување на крвта – внатрешно, на кожата...

За нејзината нутритивна вредност најдобро говори фактот што содржи поголема количина железо од спанаќот, повеќе калциум од млекото и повеќе витамин Ц од лимонот...

Огнен напиток: за извлекување на токсини од телото и ревитализација

После пиење на антибиотици или период кога не сме внимавале многу на исхраната, потребно е да се направи детоксикација. За закрепнување на организмот се...