Дома Тагови детокс

Таг: детокс

Дебелото црево се празни за 2 дена: после ова ќе немате...

Сите здравствени проблеми започнуваат од цревата - па затоа, многу е важно да го одржувате нивното здравје и редовно да ги празните. Голем број...

НАЈМОЌНИОТ ЧИСТАЧ НА ОРГАНИЗМОТ: За 24 часа исфрла сè што може...

Традиционалниот рецепт за овој напиток се користи многу одамна за обнова на телото, а толку е силен што се користи само двапати годишно, иако,...

ОБЛОГА: преспијте една ноќ, а разбудете се свежи и одморни

Рецептот за оваа лековита облога која се става исклучиво на табаните, се смета дека потекнува уште многу одамна, а ја користеле старите народи секогаш...

Ако пиете алкална вода секој ден, ќе се ослободите од вишокот...

Поради нездравата храна и навики, повеќето луѓе си го "закиселуваат" организмот, а поради тоа се јавуваат симптоми како замор, главоболка, проблеми со дигестијата и...

Докторите нема да ви го кажат овој рецепт: Вашиот црн дроб...

Сигурно сте слушнале за второто име на црниот дроб, а тоа е - внатрешна лабораторија на нашиот организам, бидејќи извршува многу важни функции. Некои...

САМО 3 ДЕНА: Нема подобар „чистач“ за дебелото црево и црниот...

Тридневен режим за рестартирање на целиот дигестивен систем. Овој третман му овозможува да се репарира, да ги поправи грешките, да закрепне и да се...

Само 5 часа откако го испила напитокот од ѓумбир – се...

Ѓумбирот е многу здрав и затоа треба да го користите колку можете повеќе. Можете да го купите свеж во корен, а може да се...

За 72 часа исфрлете дури 5 литри ТОКСИЧНА ВОДА од телото...

Прочистете го организмот, ослободете се од токсините, вишокот вода и подуеноста. Исто така овој природен лек ќе ви помогне да се ослободите од уринарните проблеми,...

Ако сте се прејале и препиле, земете детокс-лимонада со активен јаглен:...

Штом еднаш ќе ја вкусите, редовно ќе си ја користите! Оваа лимонада врши детокс на организмот: има способност да ги впива сите токсини од организмот,...

48 часовен детокс за целосно чистење на црниот дроб, цревата и...

Организмот на човекот е совршен механизам кој синхронизирано извршува милион функции. Некои органи покрај својата примарна функција имаат и исклучително важна задача-детоксикација на организмот. Денес,...