Исчистете ги бубрезите, црниот дроб и белите дробови…Коктел против бактерии…Излегува целата нечистотија!

Грижете се за своето здравје и бидете енергични и витални! Секој ден пијте го овој коктел во текот на една недела, па веднаш ќе ги забележите резултатите.

Содржи пробиотици и пребиотици одговорни за здравјето на нашите црева, од кое пак, зависи и здравјето на целиот организам. Еве што ви е потребно:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 мандарина
50 г ореви
парче ѓумбир со големина на палец
1 грст грозје
1 голем морков
3 лажици кефир/кисела павлака/кисело млеко или јогурт пробиотик
300 мл вода

ПОСТАПКА:

Сите намирници добро измијте ги, излупете ги и исечете ги на помали парчиња. Ставете ги во блендер, додајте ги оревите, јогуртот и водата.

Грозјето е препорачливо да биде органско, но бидејќи ретко се наоѓа такво, бидете сигурни дека добро сте го измиле.

Миксајте додека сето да се изедначи во хомогена и мазна смеса. Складирајте го коктелот во стаклено шише и чувајте фрижидер.

Употреба: По една чаша, половина час пред секој од главните оброци. Ако сте на диета, чаша овој коктел може да ја замени вашата вечера. Деталите од постапката погледнете ги ОВДЕ.