Дома Тагови детокс напиток

Таг: детокс напиток

Секоја вечер пијам од овој напиток, црниот дроб се чисти после...

Пробајте го овој чyдеcен лек за детокcикација на организмот. Се пие седум дена по ред, а рецептот се подготвува за помалку од 20-тина минути....

Ако постојано ве мачат гасови и киселини во стомакот, подгответе напиток...

Колкупати ви се случило да чувствувате б олки во желудникот и подуеност во стомакот после оброкот? Оброкот колку и да бил вкусен, неколку минути...

Арсен, кадмиум, алуминиум, олово и жива – исчистете го организмот според...

Како да се исчисти организмот од наталожените т ешки метали дава совети и насоки познатиот нутриционист Маја Мандиќ. Постојат намирници кои се евтини и...

Детокс напиток кој ги исфрла сите тoксини за 3 дена, толку...

Спанаќот се смета за еден од најздравите зеленчуци. Во нашата традиционална кујна спанаќот е застапен во различни рецепти и салати. Спанаќот е многу богат...

Докторите нема да ви го кажат овој рецепт: Вашиот црн дроб...

Сигурно сте слушнале за второто име на црниот дроб, а тоа е - внатрешна лабораторија на нашиот организам, бидејќи извршува многу важни функции. Некои...

Испијте лажичка јаболкова киселина пред спиење: Резултатите се чудотворни, веднаш ќе...

Лековитите својства на јаболковата киселина на сите ни се добро познати, но постојат и такви кои помалку се познати. Прочитајте ги овие ефикасни дејства...

3 литри ДЕТОКС напиток од ѓумбир, ананас и портокал за прочистување...

Ѓумбирот малку по малку го доби своето место и во модерната фитотерапија првенствено како билка за лекување на желудникот, бидејќи одлично спасува од мачнини...