Дома Тагови дехидратација

Таг: дехидратација

Ако пиете вода само кога сте жедни-во голема заблуда сте: Примариус...

Не е сеедно дали пиете вода или кафе, особено ако се подготвувате за патување, предупреди примариус д-р Бисерка Обрадовиќ. Колку вода треба да се пие...

НАДВОР Е МНОГУ ТОПЛО: Еве што треба да прават оние со...

Што никако не смеете да правите ако имате висок, а што ако имате низок притисок: Лекар објасни зошто разликата е значајна, добро е да...

М-р по фармација Канан: Дехидратација кај децата може да биде опаснo

Дијареата е состојба кога имаме нарушување на метаболитичките процеси во дигестивниот систем проследено со повеќе од три течни столици во текот на денот. Притоа често...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"