Дома Тагови дебелина поради хормони

Таг: дебелина поради хормони

САЛОТО НА БУТОВИТЕ ГО ПРЕДИЗВИКУВА ЕСТРОГЕНОТ, А НА СТОМАКОТ КОРТИЗОЛОТ: Еве...

Го имате ли и вие оној еден проблематичен дел од телото од чиј изглед никогаш не сте задоволни, без разлика колку се трудите да...

ГИНЕКОЛОГ САРА ГОТФРИД: „Од жена на жена… се дебелеете поради овие...

Сара Готфрид, познат гинеколог, специјализиран за хормонални промени во телото ги советуваше жените кои се најчестите проблеми при губење на тежината. „Во текот на...

ЖЕНИТЕ ПРИЗНАА: „Од хормоните ми се дебели нозете и стомакот, не...

Од неодамна физиолозите потемелно се осврнаа на дејството на некои xopмони во телото и како тие влијаат врз таложењето на caлото врз поедини делови...

Од дебелината која сте ја добиле поради хормони, може да се...

Гинекологот Сара Готфри, експерт за хормони: Килограмите наталожени поради хормонално пореметување, можете да ги изгубите само на еден начин! Доктор Сара Готфри работи на Универзитетот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"