Дома Тагови д-р Бубновски

Таг: д-р Бубновски

ВЕЖБА ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ И ОТЕЧЕНИ, „ТЕШКИ“ НОЗЕ: Може насекаде да...

Оваа едноставна вежба за проширени вени помага да се намали притисокот кај отечените нозе. Отекувањето на нозете е предизвикано од акумулација на премногу течност...

5 минути вежби за намалување на вратната грпка, бoлкaтa поминува веднаш,...

Вратната грпка претставува чест деформитет на ‘рбетот кој може да се развие и кај мажи и кај жени, но повеќето статистики докажуваат дека вратната...

Секој од нас има две срца, едното е во градниот кош,...

Познатиот руски лекар Бубновски тврди дека добрите вени и силните нозе ја олеснуваат работата на срцето Добро е познато дека кардиоваскуларниот систем го опфаќа не...

Чичко Илија ми покажа што треба да направам за да го...

Татко ми се бореше со хипертензија со години, а потоа започна да ги прави овие вежби: Притисокот му се нормализираше за 3 месеци! (под...